Centrum WAWY

newsy, ciekawostki, technologia, życie

Apartamenty

Wybieramy lokal w apartamentowcu w Warszawie- czym się kierować?

Mieszkanie w apartamentowcu, to prestiż, renoma i wygoda – opinie i porady na przykładzie apartamentowca Złota 44. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że zakup takiego lokalu w centrum Warszawy jest banalnie prosty. Wystarczy tylko obejrzeć dane mieszkanie i gotowe. Tymczasem, jeśli w apartamentowcu mamy zamiar mieszkać z całą rodziną, lub jeżeli chcemy wynająć lokal na przykład na jakieś biuro, to powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. W dzisiejszym wpisie podpowiemy czym się kierować kupując apartament oraz na opinie jakich osób zwrócić szczególną uwagę.

Po pierwsze, opinia pośrednika

W większości przypadków apartamentowce usytuowane w centrum Warszawy sprzedawane są przez prestiżowe biura nieruchomości. Wiadomym jest, że pośrednik do którego trafimy będzie chciał sprzedać wybrany dla nas lokal, a co za tym idzie otrzyma sporą prowizję. Dlatego też, zawsze warto zadać sobie pytanie czy opinia pośrednika musi być najważniejsza? Oczywiście, że nie. Opinia kogoś z zewnątrz może być cenną wskazówką, ale wybierając lokal w centrum miasta musimy mieć na uwadze dwie strony medalu. Przede wszystkim, ścisłe centrum to dogodny dojazd do pracy i szkoły, a także bliskość centrów handlowych, kin, teatrów i lokali gastronomicznych. Z drugiej strony, musimy uwzględnić fakt, że nieustannie będziemy narażeni na gwar tętniącego życiem miasta. Co prawda apartamentowce są doskonale wyciszone, a wybierając lokal na wysokiej kondygnacji nie powinniśmy odczuwać na własnej skórze okolicznych hałasów, ale jeśli ktoś ma naturę samotnika, to żaden agent nieruchomości nie powinien go przekonywać do zakupu apartamentu w centrum stolicy. 

Po drugie, zdanie architekta

Wybierając mieszkanie w apartamentowcu Złota 44 mamy do czynienia z w pełni wyposażonym lokalem, który od razu jest gotowy do zamieszkania, ale możemy także wybrać opcję, w której to my będziemy mieli wpływ na aranżację apartamentu. Decydując się na to drugie rozwiązanie, warto zatrudnić architekta, który swoim profesjonalnym okiem spojrzy na lokal i który podpowie nam jaki potencjał ma dane mieszkanie. Jeżeli sami nie mamy przestrzennej wyobraźni, to trudno nam będzie zaaranżować nowoczesny apartament. Poza tym, musimy mieć na uwadze fakt, że do takiego lokalu wybiera się materiały, które wpływają na podwyższony standard. Doświadczony architekt lub projektant wnętrz z pewnością będzie mieć kontakt z firmami zajmującymi się dystrybucją stylowych mebli, dekoracji i wielu innych surowców. Opinia takiego specjalisty i jego oryginalne pomysły pomogą nam podjąć właściwą decyzję.

Po trzecie, recenzje innych mieszkańców

Szukając dla siebie apartamentu w centrum Warszawy warto wziąć pod uwagę opinie osób, które mają przyjemność  mieszkać w takim lokalu (np. w Złota 44). Być może wśród naszych znajomych znajdują się osoby posiadające apartamenty. Ich doświadczenia, opinie i recenzje będą nieocenionymi wskazówkami. Ktoś, kto na co dzień żyje w takim miejscu będzie wiedzieć jakie wynikają z tego korzyści i na co trzeba zwracać szczególną uwagę.

Jeżeli mamy potrzebę mieszkania w apartamentowcu w centrum Warszawy, to powinniśmy przeanalizować te wszystkie czynniki i zastanowić się jak sfinansować zakup takiego lokalu. Mieszkając w prestiżowej okolicy będziemy musieli wziąć pod uwagę także wszystkie opłaty i koszty związane z utrzymaniem lokalu. W apartamentowcach bardzo często zatrudnione są firmy sprzątające, ogrodnicy, specjaliści od napraw oraz portierzy. My jako najemcy lub właściciele apartamentów opłacamy te wszystkie dodatkowe osoby, a co za tym idzie mamy wyższy czynsz.